wczytywanie

Trawers Gorców

Cena: 500,00

Kod:

Masz pytanie? Zadzwoń do nas:
+48 886 689 142

Wyprawa górska w Gorce

Gorce to malutki kawałek Beskidów, wyjątkowo uroczy, urokliwy i chwytający za serce. Kto raz przyjechał w Gorce, zakochał się już na zawsze, tak jak wielcy poezjo pisarze, opiewający uroki gorczańskiej przyrody. Gorce oferują tak wiele, od ciepła zachodzącego słońca rozlewającego się po cudownych polanach, po widoki na większą część Beskidów i Tatr, które to widoki zapierają dech, oszałamiają swoim pięknem i majestatem. Szczyty w Gorcach widać z daleka, a najwyższy z nich – Turbacz oferuje widok na wszystkie strony świata.

Gorczańska przyroda

Gorce to bogactwo runa leśnego przy szlakach, ślady licznych zwierząt, w tym także wielkich drapieżników. To wygrzewająca się w słońcu salamandra i szmer pasących się w dolinach owiec. To także spokój i cisza, jaką można znaleźć na ścieżkach nie wszystkim oczywistych, dźwięk opowiadanych gorczańskich legend oraz poczucie, że będąc tam, jesteśmy we właściwym miejscu. Wystarczy tylko spakować plecak i zrobić krok ku przygodzie…

Charakter wyprawy

Jest to pięciodniowa wyprawa górska, podczas której poznamy niemalże cały obszar Gorców. Rejon naszego wędrowania rozciągać się będzie od Starych Wierchów na zachodzie, po Gorc na wschodzie. Oraz od Nowego Targu na południu aż po Koninki na północy. Znaczną cześć szlaków pokonywać będziemy na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego. Cała wyprawa odbywa się w górach, bez schodzenia do miast czy wiosek. Punktem zaopatrzeniowym oraz restauracyjnym będą schroniska górskie. Wyprawę prowadzić będzie licencjonowany przewodnik beskidzki z uprawnieniami Gorczańskiego Parku Narodowego. Aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo oraz komfort wędrowania, grupa będzie liczyć kilka osób. 

Baza wyprawy

Naszą bazą noclegowo – wypadową będzie znane schronisko PTTK na Turbaczu. Pierwszego dnia na najwyższy szczyt Gorców poprowadzi nas szlak na Turbacz z Nowego Targu. Miasto posiada świetne połączenia komunikacji publicznej, co sprawia, że bardzo łatwo dotrzeć do podnóża Gorców autobusem lub pociągiem. Osoby, które zdecydują się przyjechać swoim samochodem będą mogły zostawić je na rozległym parkingu. Nocowanie w schronisku górskim, na wysokości 1283 m n.p.m. powoduje, że oglądanie wchodów i zachodów słońca jest spektakularne. Natomiast panorama z okien schroniska na Turbaczu na Tatry jest rozległa i znana w całym świecie górskim. Każdego dnia będziemy wychodzić z naszej bazy noclegowej na inną trasę wyprawy. Dużą zaleta jest możliwość wędrowania na lekko, dzięki temu, że wszystkie niepotrzebne rzeczy na konkretny dzień można zostawić w schronisku.  Dodatkowo schronisko na Turbaczu posiada bardzo bogatą ofertę gastronomiczną, w tym wiele posiłków regionalnych, z których każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.

Dla kogo

Wyprawa kierowana jest dla osób z dobrym doświadczeniem górskim. Trasy nie są wymagające technicznie, lecz do ich pokonania potrzeba dobrej kondycji fizycznej. Wiąże się to z tym, że zaplanowane są trzy, intensywne dni wędrowania oraz dwa lżejsze. Szczegółowy opis dystansów, jakie będziemy pokonywać w poszczególne dni oraz profil wysokości znajduje się w Planie.

Alternatywą dla osób, które z jakichś powodów zdecydują się danego dnia nie wyruszać na trasę będzie możliwość pozostania na miejscu w schronisku. Regionalna, smaczna kuchnia, piękne widoki na otaczające beskidzkie szczyty, możliwość wylegiwania się na polanie, z której rozpościera się panorama na Tatry sprawią, że ten czas będzie równie ekscytujący.

Trawers Gorców

Autorskie programy

Wszystkie wyjazdy w Beskidy, które dla Ciebie zostały stworzone są autorskie, dokładnie przemyślane oraz przygotowane z pietyzmem i dbałością o wszystkie szczegóły. Nie tylko na etapie samej wyprawy, ale również podczas przygotowań do wyjazdu.

Różne poziomy trudności

Wyjazdy w góry, wycieczki rowerowe, szkolenia są na kilku poziomach trudności. Czy jesteś wytrawnym piechurem górskim, czy dopiero zaczynasz przygodę z górami z całą pewnością znajdziesz tutaj wyjazdy i szkolenia dla Ciebie.

Karpaty

Miejsca, w których organizowane są wyprawy rowerowe oraz wyprawy górskie nie zostały ograniczone do samych klasyków w góry Polski jak Pieniny, Gorce czy Bieszczady. W ofercie znajdziesz wyjazdy w góry w Beskid Żywiecki, Wyspowy, Nadpopradzki (Sądecki) oraz Nis

Kilka kategorii

Wspólnym mianownikiem wszystkich wyjazdów są góry. Możesz wybrać się na trekking lub rower. Jeżeli nie posiadasz odpowiedniego doświadczenia, lub chcesz je poszerzyć możesz wybrać szkolenia z turystyki górskiej lub szkolenia rowerowe.

Parki Narodowe oraz Krajobrazowe

Babiogórski, Gorczański, Pieniński, Magurski, Bieszczadzki Park Narodowy - licencje tych parków narodowych posiada przewodnik beskidzki. Popradzki oraz Żywiecki Park Krajobrazowy są miejscem gdzie możemy wspólnie wędrować poszerzając swoją wiedzę górską.

Wyjazdy indywidualne

Wyjazd w góry jest w terminie, który Ci nie odpowiada? Wolisz na wycieczkę rowerową pojechać tylko z przewodnikiem beskidzkim? Chcesz, aby podczas szkolenia poświęcić Ci maksimum czasu? Masz pomysł na wyjazd w Beskidy i chcesz go zrealizować z profesjonalistą? Skontaktuj się i pojedziemy indywidualni

Jakość

Wielkość grupy ma znaczenie. Dlatego grupy składają się z kilku osób, aby wycieczki trekkingowe, wyjazdy na rower, czy szkolenie było komfortowe oraz oznaczało się najwyższą jakością.

Bezpieczeństwo

Wszystkie aktywne wyjazdy, wycieczki jednodniowe, wycieczki trzydniowe, czy wreszcie wycieczki pięciodniowe są prowadzone przez wykwalifikowanego, licencjonowanego oraz posiadającego odpowiednie doświadczenie górskie przewodnika beskidzkiego.

Edukacja

Przyroda, z całą swoją niepowtarzalnością, unikatową dla poszczególnych pasm górskich, zaskakuje i oferuje tak wiele, że nie sposób przejść obok niej obojętnie. Historia, której ślady spotykamy wybierając się na wycieczki w Beskidy, jest cennym dodatkiem podczas górskich opowieści.

Autentyczność

Wszystko to, co jest prezentowane w opisie wyjazdu znajdziesz na wyprawie górskiej, rowerowej, szkoleniu zimowym oraz letnim. Nie ma tutaj pustych, ociekających w hasła marketingowe opisów, z których w rzeczywistości nic nie wynika. Zanim oferowany jest wyjazd na weekend, czy wyjazd w Beskidy mtb sprawdzone zostaje czy danym szlakiem da się przejść, czy możliwe jest przekroczyć bród rzeki w tym miejscu, jak smakuje jedzenie w schronisku. Wszystko jest autentyczne.

Strony internetowe Nowy Sącz
do_gory