wczytywanie

TRAWERS GORCÓW

Cena: 890,00

Kod:

Masz pytanie? Zadzwoń do nas:
+48 886 689 154

GORCZAŃSKIE POLANY

Ta wyprawa zabierze nas w Gorce, malutki kawałek Beskidów, wyjątkowo uroczy, urokliwy i chwytający za serce. Kto raz przyjechał w Gorce, zakochał się już na zawsze, tak jak wielcy poezjo pisarze, opiewający uroki gorczańskiej przyrody. Gorce oferują tak wiele, od ciepła zachodzącego słońca rozlewającego się po cudownych polanach, po widoki na większą część Beskidów i Tatr, które to widoki zapierają dech, oszałamiają swoim pięknem i majestatem.

SCHRONISKO PTTK NA TURBACZU

Naszą bazą noclegowo – wypadową będzie znane schronisko PTTK na Turbaczu. Pierwszego dnia na najwyższy szczyt Gorców wyjdziemy z Nowego Targu. Miasto posiada świetne połączenia komunikacji publicznej, co sprawia, że bardzo łatwo dotrzeć do podnóża Gorców autobusem lub pociągiem. Osoby, które zdecydują się przyjechać swoim samochodem będą mogły zostawić je na rozległym parkingu. Nocowanie w schronisku górskim, na wysokości 1283 m n.p.m. powoduje, że oglądanie wchodów i zachodów słońca jest spektakularne. Natomiast panorama z okien schroniska na Turbaczu na Tatry jest rozległa i znana w całym świecie górskim. Każdego dnia będziemy wychodzić z naszej bazy noclegowej na inną trasę. Szczegółowy opis tras oraz przejść znajduje się w Planie. Dużą zaleta jest możliwość wędrowania na lekko, dzięki temu, że wszystkie niepotrzebne rzeczy na konkretny dzień można zostawić w schronisku.  Dodatkowo schronisko na Turbaczu posiada bardzo bogatą ofertę gastronomiczną, w tym wiele posiłków regionalnych, z których każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Podczas niektórych tras, odwiedzimy inne schroniska na szlaku. Ostatniego dnia, kiedy przemierzać będziemy pasmo Lubania, po zejściu wrócimy wspólnie busem do miejsca gdzie spotkaliśmy się pierwszego dnia. Dla dobrego wędrowania, nasze bagaże zostaną zwiezione samochodem z schroniska, aby nie dźwigać całego dobytku podczas ostatniego przejścia.

Hala Długa pod Turbaczem

GORCZAŃSKA PRZYRODA

Gorce to bogactwo runa leśnego przy szlakach, ślady licznych zwierząt, w tym także wielkich drapieżników. To wygrzewająca się w słońcu salamandra i szmer pasących się w dolinach owiec. To także spokój i cisza, jaką można znaleźć na ścieżkach nie wszystkim oczywistych, dźwięk opowiadanych gorczańskich legend oraz poczucie, że będąc tam, jesteśmy we właściwym miejscu. Wystarczy tylko spakować plecak i zrobić krok ku przygodzie…

Wierzbówka Kiprzyca na gorczańskiej polanie

ANDEZYTOWA GÓRA WDŻAR

Ostatniego dnia, na koniec trekkingu wejdziemy na Wdżar. Góra ta, jest szczególnie interesująca z geologicznego punktu widzenia. Jest bowiem jedną z trzech gór w okolicy, gdzie można spotkać magmową skałę wulkaniczną – andezyt pieniński. Ze względu na wyjątkową budowę geologiczną Wdżar jest przedmiotem szczegółowych badań naukowych od ponad 100 lat. Na stokach Wdżaru znajdują się 3 nieczynne kamieniołomy: Snozka (od strony południowej), Tylka i Lisi Łom (od strony północno-zachodniej). Z Wdżaru roztacza się widok na południowy wschód (Beskid Sądecki, Pieniny Właściwe i Małe Pieniny), południe i południowy zachód (Pieniny Spiskie, Magura Spiska, Tatry, Podhale, Orawę, Beskid Żywiecki).

Widok z Wdżaru na Tatry oraz Zalew Czorsztyński
TRAWERS GORCÓW
Strony internetowe Nowy Sącz
do_gory