wczytywanie

ROWEREM PRZEZ KRAINĘ ŁEMKÓW

Cena: 790,00

Kod:

Masz pytanie? Zadzwoń do nas:
+48 886 689 154

ROWEREM PRZEZ BESKID NISKI

Wyprawa przeznaczona jest na rower górski, podczas której głównie jeździć będziemy po drogach gruntowych, leśnych, łąkach i szutrach. Będzie to przemierzanie nieśpieszne, tak, aby przeniknąć całkowicie otaczającym nas pięknem. I do tego najlepiej nadaje się Beskid Niski. Naszą bazą będzie niewielka miejscowość w Paśmie Magurskim, w Beskidzie Niskim. W otoczeniu łąk i zielonych lasów zatrzymamy się w łemkowskiej chyży, zbudowanej z bali na dawny styl chat tego regionu. Codziennie po regionalnym śniadaniu wyruszać będziemy na inną trasę, opisaną w Planie, aby na wieczór wrócić na pyszną obiadokolację. Przewodnik prowadzący wyprawę jest również mechanikiem rowerowym, który zadba o komfort oraz bezpieczeństwo uczestników, jak również poprawne działanie rowerów. Szlaki przemierzać będziemy na lekko, aby nie ograniczać się niepotrzebnym bagażem. Jest to możliwe dzięki stałej bazie, z której każdego dnia będzie można zabrać to, co aktualnie na trasę będzie potrzebne.

PIĘKNO PRZYRODY

Ze wszystkich gór Polski Beskid Niski zachował najwięcej autentyzmu, o ile to możliwe w naszej ujednoliconej, telewizyjnej cywilizacji. Życie tutejszych wiosek nie jest podporządkowane potrzebom dochodowego biznesu turystycznego. To tu jeszcze dziś można czasem spędzić cały dzień na szlaku, nie spotykając żadnego turysty. I jest tu, co oglądać. Rower pozwala na wolność w podróżowaniu, swobodę wyboru szlaku którym jedziemy, doznania, których nie doświadczymy w żaden inny sposób. Ścieżka leśna, przejazd przez rzekę, wiatr podczas zjazdu, słońce na podjeździe pozwalają dostarczyć szeregu emocji w żaden inny sposób nieodczuwalnych.

Wschód słońca w Beskidzie Niskim

KRAINA ŁEMKÓW

Beskid Niski to kraina Łemków, ludu odmiennej mowy i wiary. Tragiczne wydarzenia lat czterdziestych XX wieku sprawiły, że są mniejszością na własnej ziemi ojczystej. Pozostały po nich urocze drewniane cerkwie, trójramienne krzyże przydrożne, bezludne doliny, w których kiedyś tętniło życie. Beskid Niski to także pobojowisko obu wojen światowych, to samotne żołnierskie cmentarze znajdowane w leśnych gąszczach. To wreszcie kraina przyrody, w niewielkim stopniu nieoswojonej, kraina bukowych kniej, dzikich potoków, śródleśnych łąk. Kraina dla prawdziwego turysty.

Dawna łemkowska cerkiew
ROWEREM PRZEZ KRAINĘ ŁEMKÓW
Strony internetowe Nowy Sącz
do_gory