wczytywanie

PODSTAWY WĘDROWANIA

Cena: 850,00

Kod:

Masz pytanie? Zadzwoń do nas:
+48 886 689 154

SZKOLENIE KRAJOZNAWCZE

Masz przed sobą szkolenie, które przybliży Ci świadome oraz bezpieczne wędrowanie po różnego rodzaju terenie, z naciskiem na teren górski. Jeżeli nawet niejednokrotnie byłeś/aś już na górskich szlakach, czy to indywidualnie czy na zorganizowanym wyjeździe, to szkolenie również jest dla Ciebie. Szkolenie ma charakter zajęć teoretyczno praktycznych połączonych z wyjściami w góry. Trwa cztery dni abyśmy mogli poświęcić czas na każdy niezbędny aspekt z zakresu nawigacji, topografii, krajoznawstwa, tak abyś był w pełni przygotowany/a do tego, aby czuć się pewnie oraz bezpiecznie podczas wędrowania. Po odbyciu szkolenia drugim etapem na który możesz się zapisać jest wyprawa KLASYCZNE WĘDROWANIE.

ODPOWIEDNIE PRZYGOTOWANIE

Wędrowanie po górach dostarcza wielu niesamowitych wrażeń, odczuć, emocji i spełnienia, tylko wtedy, kiedy się do tego odpowiednio przygotujemy. Nie tylko pod względem fizycznym, ale głownie poprzez świadome przygotowanie mentalne połączone z nabraniem wartościowych umiejętności. Jeżeli jesteś tutaj, to znaczy, że jest w Tobie to pragnienie szukania i odkrywania, poznawania i doświadczania tego, co daje świadome wędrowanie.

Fragment mapy Magurskiego Parku Narodowego

BESKID NISKI MIEJSCEM SZKOLENIA

Pośród zgiełku i szumu ciężko odnaleźć i doświadczyć obcowania z przyrodą. Dlatego chcę Cię zaprosić do Beskidu Niskiego, do jego dzikiego serca, krainy gdzie jak nigdzie indziej odnajdziesz w sobie spokój i zespolenie z otaczającym Cię światem przyrody, gór i bezkresu nieba. Beskid Niski przez wydarzenia z lat 40-tych ubiegłego wieku, stał się obszarem mało zamieszkanym. Zostały w wielu miejscach tylko symboliczne drzwi nieistniejących już wsi. Taka sytuacja sprawia, że można wędrować tam cały dzień i nie spotkać żadnego turysty. Dlatego jest to idealne miejsce na poznawanie i ćwiczenie umiejętności czytania mapy, nawigacji czy topografii. Dodatkowo naszą bazą będzie miejsce urokliwe, gdzie infrastruktura noclegowa idealnie wpisuje się w klimat i historię regionu. A regionalna kuchnia dopełnia niebanalnej całości.

Dokąd prowadzi ta ścieżka?

TEORIA ZASTOSOWANA W PRAKTYCE

To, czego będziesz się uczyć podczas zajęć wieczornych, będziesz mógł/a wykorzystać już dnia następnego, aby teorię przekuć w praktykę. Wędrować będziemy niespiesznie poprzez ciekawe zakamarki przyrodniczo-krajobrazowe z naciskiem na zdobywanie umiejętności, o których będzie mowa podczas szkolenia. Ty, jak również każdy uczestnik szkolenia będzie miał możliwość nabrania i sprawdzenia umiejętności praktycznych. Grupa szkoleniowa jest niewielka, tak, aby efektywność poznawania i wykorzystywania wiedzy była jak największa.

TEMATY SZKOLENIA

Na szkoleniu poruszać będziemy takie tematy jak: czytanie mapy, wykorzystanie kompasu, podstawy azymutu, zagadnienia krajoznawcze, nawigacja z wykorzystaniem mapy oraz kompasu, ratownictwo w górach, planowanie trasy, ochrona przyrody, infrastruktura turystyczna w terenie, szlaki turystyczne, ścieżki edukacyjne, zaplecze medyczne, jak spakować plecak na wyprawę, jak się przygotować do kilkudniowej wyprawy oraz wiele innych.

Wschód słońca w Beskidzie Niskim

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Obowiązkowo na szkoleniu potrzebne Ci będą:

  • papierowa mapa Beskidu Niskiego;
  • kompas płytkowy z podziałką i obrotową tarczą posiadający strzałkę wskazującą kierunek marszu;
  • notatnik, ołówek/długopis i zakreślacz.

Dodatkowo zalecane jest posiadanie laminowanej mapy Beskidu Niskiego. Wydawnictwo rekomendowane to Compass z Krakowa.

Uwaga: istnieje możliwość zamówienia całego pakietu niezbędnych rzeczy, tj. dwóch map Beskidu Niskiego w skali 1: 50 000 (papierowa oraz laminowana) wydawnictwa Compass oraz kompasu płytkowego.

Cena całego zestawu: 75 zł. Informację o zamówieniu proszę podać w wiadomości formularza zgłoszeniowego.

PODSTAWY WĘDROWANIA
Strony internetowe Nowy Sącz
do_gory