wczytywanie

NAWIGACJA Z TOPOGRAFIĄ

Cena: 840,00

Kod:

Masz pytanie? Zadzwoń do nas:
+48 886 689 154

POZIOM II NAWIGACJI

Witaj na drugim stopniu szkolenia z nawigacji klasycznej. Jeżeli nie zapoznałeś/aś się z pierwszym stopniem możesz to zrobić tutaj: NAWIGACJA KLASYCZNA.

Drugi poziom szkolenia z nawigacji został powiększony o nawigację z wykorzystaniem przyrody, rozbudowany azymut oraz topografię. Wiedza oraz umiejętności z tego zakresu są oparte o podstawy z nawigacji z poziomu pierwszego. Jeżeli więc nie odbyłeś/aś szkolenia z poziomu pierwszego, gorąco Cię do tego zachęcam. Oczywiście możesz również zapisać się bezpośrednio na poziom drugi pod warunkiem, że posiadasz umiejętności dobrego czytania mapy, sprawnego posługiwania się kompasem i podstawy z azymutu.

BESKID NISKI BAZĄ SZKOLENIA

Większa trudność drugiego poziomu polega również na tym, że szkolenie odbywać się będzie w Beskidzie Niskim. Na pierwszym stopniu, który odbywa się w Pieninach i Beskidzie Nadpopradzkim mamy do wykorzystania teren otwarty, niezbyt zalesiony. Na tym szkoleniu natomiast, ze względu na charakter gór Beskidu Niskiego teren jest zalesiony, mało zamieszkany, poszarpany przez liczne rzeki oraz wąwozy. W takim terenie nawigowanie, ustalanie swojej pomocy za pomocą mapy i azymutu oraz wędrówka ścieżkami nieoznakowanymi jest znacznie trudniejsza. Dodatkowo na tym szkoleniu nauczysz się jak odczytywać rzeźbę terenu na mapie oraz w terenie. Będziesz uczyć się również rozpoznawania górskich panoram, tych bliskich jak również rozległych.

Fragment mapy Gór Hańczowskich

WYSOKA JAKOŚĆ SZKOLENIA

Tak samo jak na poziomie podstawowym całe szkolenie oparte jest na zajęciach teoretycznych oraz praktycznych. Taka forma zajęć pozwala na bieżąco zdobywać, utrwalać i wykorzystywać wiedzę oraz umiejętności. Dodatkowo grupa szkoleniowa jest niewielka, dzięki czemu efektywność szkolenia jest na bardzo wysokim poziomie.  Na szkoleniu czekają nas wspólne wyjścia w góry w terenie bez oznakowań infrastruktury turystycznej. Przygotuj się więc na to, że będziesz chodzić po leśnych ścieżkach, przekraczać potoki, oraz odnajdywać kierunek marszu na łące. Nie dziwi więc że szkolenie odbywa się w Beskidzie Niskim, najbardziej dzikiej krainie w polskich Karpatach gdzie można doświadczać piękna i pełnej harmonii otaczającej przyrody. Dodatkowo nasza baza szkoleniowa znajduje się w Górach Hańczowskich, w których leży najwyższy szczyt Beskidu Niskiego - Lackowa.

WIEDZA ORAZ UMIEJĘTNOŚCI

Na szkoleniu poruszać będziemy takie tematy jak: topografia na mapie oraz w terenie, panoramy górskie, rozbudowany azymut, ustalanie pozycji w terenie, wykorzystanie przyrody do ustalania pozycji, poruszanie się po bezdrożach, poruszanie się po zmroku, poruszanie się na azymut, ratownictwo w górach oraz wiele innych.

DODATKOWE INFORMACJE

Obowiązkowo na szkoleniu potrzebne Ci będą:

  • papierowa mapa Beskidu Niskiego;
  • kompas płytkowy z podziałką i obrotową tarczą posiadający strzałkę wskazującą kierunek marszu;
  • notatnik, ołówek/długopis i zakreślacz.

Dodatkowo zalecane jest posiadanie laminowanej mapy Beskidu Niskiego. Wydawnictwo rekomendowane to Compass z Krakowa. W ramach prezentu otrzymasz mapę Wysowej Zdroju i Okolic, gdzie będzie odbywać się szkolenie.

Uwaga: istnieje możliwość zamówienia całego pakietu niezbędnych rzeczy, tj. dwóch map Beskidu Niskiego w skali 1: 50 000 (papierowa oraz laminowana) wydawnictwa Compass oraz kompasu płytkowego.

Cena całego zestawu: 75 zł. Informację o zamówieniu proszę podać w wiadomości formularza zgłoszeniowego.

NAWIGACJA Z TOPOGRAFIĄ
Strony internetowe Nowy Sącz
do_gory