wczytywanie

BABIA GÓRA

Cena: 490,00

Kod:

Masz pytanie? Zadzwoń do nas:
+48 886 689 154

BABIA GÓRA

Każdy z nas, z większym lub mniejszym doświadczeniem górskim słyszał o Babiej Górze. Nie sposób o niej nie wiedzieć, kiedy jest się turystą górskim. Dla wielu jest to punkt obowiązkowy, inni być może dopiero planują zdobycie najwyższej góry polskich Beskidów. Dla osób, które jeszcze nigdy nie były na Babiej Górze oferowana wyprawa pomaga w zdobyciu tego szczytu pod okiem profesjonalisty. Osoby, które odwiedzają Babią Górę pierwszy raz, oprócz najwyższego szczytu polskich Beskidów zdobędą inne wybitne wierzchołki oraz poznają ciekawe miejsca w Beskidzie Żywieckim. Natomiast osoby, które już były na Babiej poznają jej otoczenie, miejsca, o których być może wcześniej nie słyszeli, nie znali. Ta wyprawa jest dla jednych i drugich.

ZAWOJA BAZĄ WYPADOWĄ

Naszą bazą wypadową podczas wyprawy będzie Zawoja, rozległa miejscowość leżąca u północnych podnóży Babiej Góry. Zawoja posiada bardzo dobre połączenia komunikacji publicznej, co sprawia, że łatwo do niej dotrzeć, jeżeli ktoś nie zdecyduje się na przyjazd samochodem. Podczas całej wyprawy mamy jedną bazę noclegową, dzięki czemu wędrować będziemy na lekko pozostawiając to, co niepotrzebne do trekkingu w miejscu noclegowym. Trasy wędrówek są tak zaplanowane, aby podczas przejścia był czas zajść do schroniska na szlaku. Cała wyprawa prowadzona jest przez przewodnika beskidzkiego z licencją Babiogórskiego Parku Narodowego, co jest gwarantem profesjonalizmu oraz bezpieczeństwa podczas wędrówek.

Babia Góra widziana z Sokolicy

PERĆ AKADEMIKÓW

Na szczyt Babiej Góry wejdziemy najatrakcyjniejszym a zarazem najbardziej wymagającym szlakiem – Percią Akademików. Aby ułatwić poruszanie się tym szlakiem zamontowano na najbardziej wymagającym odcinku łańcuchy i klamry, co czyni go jedynym takim szlakiem w Beskidach. W zimie jest zamykany ze względu na zagrożenie lawinowe a latem jest jednokierunkowy. Najtrudniejszym miejscem na szlaku jest ośmiometrowa ściana o nazwie Czarny Dziób, na którą trzeba się wspiąć.

Końcowy fragment Perci Akademików

POLICA ORAZ PASMO JAŁOWIECKIE

Ważnym jest, aby wyprawa w góry była jak najbardziej świadoma. Odwiedzanie nie tylko głównych i obleganych miejsc, ale również tych, które pozostają nieodkryte. I ta wyprawa taka jest, poszerza perspektywę, pokazuje znane i mniej znane miejsca, odkrywa. Oprócz Królowej Beskidów odwiedzimy Pasmo Jałowieckie oraz Pasmo Polic. Będzie to przeżycie niezapomniane, w atmosferze małej grupy osób, gdzie trekking obfitować będzie nie tylko w walory przyrodniczo – krajoznawcze, ale również w informacje niezbędne do pełnego i głębszego poznania miejsca.

Pasmo Jałowieckie

PANORAMY NA TATRY ORAZ BESKIDY

Wszystkie szczyty, na które się wybierzemy, te główne jak Babia Góra, Mała Babia Góra, Polica czy Jałowiec posiadają rozległe, zapierające dech w piersiach panoramy na Tatry oraz Beskidy. Szlaki, którymi będziemy się poruszać są również niesamowicie widokowe oraz ciekawe pod względem topograficznym. Kiedy dodamy do tego żywą i bogata przyrodę, czas spędzony na wyprawie będzie niesamowitym doświadczeniem.

Mała Babia Góra z Beskidem Małym w tle
BABIA GÓRA
Strony internetowe Nowy Sącz
do_gory